Dzisiaj coraz więcej inwestorów decyduje się na własny dom wolnostojący za miastem, aniżeli mieszkanie w bloku w wielkiej metropolii. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ nawet niewielka nieruchomość na terenie zielonych daje ogrom swobody, natomiast ceny takich inwestycji są zbliżone do tych, jakimi charakteryzują się małe mieszkania w centrum. Co więcej, projekty domów wolnostojących można dzisiaj realizować bez konieczności uzyskiwania specjalnego pozwolenia, co znacznie skraca cały proces powstawania własnych “czterech kątów”.

Dom do 70m2 bez pozwolenia na budowę 

Dzisiaj nieruchomości wolnostojące, które nie mają więcej niż 70m2 liczonych po ich obrysie, mogą być budowane nie tylko bez pozwolenia, ale nawet bez zgłoszenia ich powstawania. Korzystają z tej możliwości nie tylko inwestorzy planujący realizację domów murowanych, ale ogromną popularnością cieszą się całoroczne drewniane domki z tarasem oraz domy typowe letniskowe, rekreacyjne.

Domy modułowe

Bez pozwolenia można stawiać domy modułowe i szkieletowe, jeśli oczywiście nie przekraczają powierzchni 70m2. Taka nieruchomość może powstać nawet w kilka tygodni i świetnie sprawdza się nie tylko w ramach użytkowania takiej przestrzeni na działkach wakacyjnych. Z powodzeniem taki dom może służyć przez cały rok rodzinie 2+2. W sieci znajdziesz wiele projektów, które zakładają budowę domu bez konieczności uzyskiwania pozwolenia. To nieruchomości parterowe, ale również piętrowe i z użytkowym poddaszem.

By admin