Feng shui to praktyka licząca sobie tysiące lat, a we współczesnych czasach wciąż popularna. Polega na aranżowaniu przestrzeni wokół nas tak, aby pomagała nam osiągać cele, lepiej żyć i być zdrowszymi ludźmi. W pewnym stopniu jej zasady można zastosować do każdej przestrzeni, w której się znajdujemy: w domu, w szkole, a nawet w pracy. Jednak jest szczególnie istotne, gdy stosujesz je do swojej przestrzeni życiowej. Feng shui w domu polega na tworzeniu środowiska, które sprzyja byciu najlepszym sobą.

 

W języku feng shui obszar ten nazywany jest „domowym pałacem”. Celem aranżacji domu (lub mieszkania czy pokoju w akademiku) dla optymalnego życia nie jest stworzenie świątyni dla każdego boga, który kiedykolwiek istniał – chodzi o to, aby Twój dom był miejscem, w którym łatwo się zrelaksujesz i poczujesz się szczęśliwy i uziemiony.

 

W praktyce oznacza to posiadanie dobrze oświetlonej przestrzeni życiowej z otwartymi oknami i dużą ilością świeżego powietrza. Oznacza to również posiadanie wielu roślin, które odżywiają Cię dzięki temu, że oczyszczają powietrze i oddają tlen. Jest jeszcze więcej powodów, dla których warto mieć rośliny, niż te dwa – ale o nich w innym wpisie!

Podobne artykuły znajdziesz na stronie rockethome.pl

 

By admin