Jeśli rozważasz instalację systemu paneli słonecznych dla swojego domu jednym z pierwszych pytań, które należy sobie zadać, jest to, czy magazynowanie energii słonecznej jest dla Ciebie odpowiednie. W niektórych przypadkach instalacja magazynowania energii może nie być korzystna. Jeśli jednak masz duży nadmiar energii słonecznej (lub jeśli produkujesz więcej prądu niż zużywasz), magazynowanie energii w akumulatorach może być ekonomicznym rozwiązaniem.

Magazynowanie energii – co to?

Magazynowanie energii elektrycznej to proces przechowywania energii elektrycznej w sieci elektroenergetycznej poprzez ładowanie lub rozładowywanie baterii. Energia elektryczna może być przechowywana w celu zminimalizowania obciążenia szczytowego i mocy urządzeń wytwórczych, zapewnienia awaryjnego zasilania awaryjnego, aby pomóc ustabilizować sieć elektryczną, dostosować się do stawek za czas użytkowania i promować wykorzystanie energii odnawialnej. Magazynowanie energii elektrycznej jest jedną z klas (rodzajów) magazynowania energii wraz z magazynowaniem termicznym, grawitacyjnym i chemicznym. Szeroką wiedzę na temat instalacji fotowoltaicznych oraz magazynów energii posiadają eksperci w tej dziedzinie. Jeżeli jesteś zainteresowany tą tematyką dla swojego domu skontaktuj się z firmą https://columbusenergy.pl/ . Magazynowanie w akumulatorach pozwala również na większą elastyczność w zakresie czasu wykorzystania energii elektrycznej.

Jakie korzyści daje magazynowanie energii?

Magazynowanie energii to doskonały sposób na zarządzanie zużyciem energii i obniżenie kosztów. To tak, jakby zainstalować nowy licznik – taki, który może przechowywać wytworzoną energię, oszczędzając ją do czasu, gdy będzie potrzebna. Dzięki powszechnym stosowaniu magazynów energii w budynkach wyposażonych w instalacje fotowoltaiczne możliwe jest zmniejszenie napięcia w sieci, które jest podbijane poprzez wprowadzanie nad produkowanej energii z paneli PV. 

By admin