Marketing afiliacyjny czy warto? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Okazuje się bowiem, że bez właściwie zoptymalizowanej witryny, współpraca z partnerami marketingowymi nie przyniesie spektakularnych efektów. Jeśli konsumenci uznają Twój sklep za mało wiarygodny lub zniechęci ich jego wygląd, szanse na zwiększenie sprzedaży są dość nikłe. Nie zastanawiaj się więc, marketing afiliacyjny czy warto, tylko przystąp do pozycjonowania twojej witryny! Pomóc Ci w tym może PrestaShop. Jak się za to zabrać? Czytaj dalej!

Czy samodzielne pozycjonowanie PrestaShop się opłaca?

Niektórzy właściciele stron decydują się na samodzielne pozycjonowanie PrestaShop ze względu na wysoki koszt usług profesjonalnej agencji SEO. Jednak okazuje się, że nie jest to najlepsze rozwiązanie. Pozycjonowanie to przede wszystkim ryzyko, że wybrana strategia nie będzie odpowiednia dla Twojej branży, oraz że działania nie przyniosą zadowalających rezultatów. W najgorszym przypadku może doprowadzić to do spadku liczby odwiedzin witryny, a nawet do nałożenia kary przez Google.

Aby samodzielnie przeanalizować stan witryny trzeba mieć dużo czasu oraz posiadać niezbędne narzędzia, które zwykle nie są dostępne dla osób, które nie zajmują się profesjonalnie pozycjonowaniem.

Zdobądź pozytywne opinie klientów

Recenzje od byłych klientów są niezwykle ważne, ponieważ pomagają innym zobaczyć, w jaki sposób działasz i czy warto zainwestować w Twoją firmę. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest umożliwienie użytkownikom umieszczania komentarzy na stronie sklepu. Informacje zwrotne mogą dotyczyć jakości produktu, komunikacji ze sprzedawcą, czasu realizacji zamówienia itp.

Treść generowana przez byłego klienta jest cenniejsza niż to, co mówi o sobie sama firma. W ten sposób można więc skutecznie poprawić reputację marki. Ponadto unikatowe treści, które regularnie pojawiają się na stronie, pomagają w pozycjonowaniu, a regularna aktualizacja i rozbudowa serwisu jest jednym z czynników rankingowych.

Postaw na wartościową treść 

Treść ma ogromne znaczenie z punktu widzenia pozycjonowania. Bez jakościowej treści nie będziesz w stanie zaistnieć w sieci. Dzięki odpowiedniej treści na stronie znacznie zwiększysz szanse na uzyskanie wysokiej pozycji w rankingu SERP. Jednak musisz pamiętać, aby była ona unikatowa, wartościowa i niosła ze sobą niezbędne informacje, których akurat poszukuje użytkownik. 

Jeśli Twoje wpisy na blogu będą odpowiadać na bezpośrednie pytania odbiorców, to zaczną oni Cię zauważać i obserwować!

Podsumowanie

Jak widać, samodzielnie pozycjonowanie jest możliwe, jednak przysporzyć może wielu problemów. Nie narażaj więc swojej witryny na kłopoty i skorzystaj z pomocy ekspertów SEO! Ponadto jeśli wciąż zastanawiasz się, marketing afiliacyjny czy warto, specjaliści z pewnością rozwieją Twoje wątpliwości i stworzą plan promocyjny, dzięki któremu osiągniesz sukces!

By admin