MMA, czyli mieszane sztuki walki, to jeden z najszybciej rozwijających się sportów na świecie. Jest również jednym z najbardziej niezrozumiałych. Wiele osób uważa, że jest to barbarzyńskie i brutalne i niewielu rozumie, dlaczego jest tak popularne – ale jest też więcej fanów niż kiedykolwiek wcześniej. Jeśli myślisz o oglądaniu walki lub po prostu chcesz dowiedzieć się trochę więcej o MMA, aby zaimponować swoim znajomym, oto kilka świetnych punktów wyjścia dla Ciebie.

 

W najprostszych słowach, fighterzy MMA trenują w wielu formach sztuk walki i używają ich wszystkich jednocześnie w walce. Rzucają kopnięcia i ciosy oraz używają chwytów kontrolnych, aby pokonać swoich przeciwników na macie, w ringu lub gdziekolwiek indziej, gdzie mogą walczyć. Aby wygrać, fighterzy muszą mieć szeroki zakres szkolenia w technikach sparingowych, od zapasów do chwytów poddańczych i wszystkiego pomiędzy.

 

Pierwszą rzeczą, którą warto wiedzieć o MMA jest jego historia. Podczas gdy współczesne MMA może wywodzić się z azjatyckich idei walki, pierwszy oficjalny mecz odbył się w 1887 roku. 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, sprawdź stronę sporttaker.pl

 

By admin