Klimatyzacja jest nieodzownym do dobrego samopoczucia systemem w wielu zakładach pracy i domach prywatnych. Niestety nawet najlepsza klimatyzacja wymaga od czasu do czasu przeprowadzenia badań i zabiegów serwisowych. Na czym polegają?

Czyszczenie i dezynfekcja

Pierwszy krok do sprawnej i zdrowej klimatyzacji, to oczywiście jej czyszczenie z różnego rodzaju zabrudzeń. Do najprostszych należą kurz i pyły, które siadają na filtrach urządzenia i wymagają usunięcia.

Jednak oprócz nich w urządzeniu możemy znaleźć także szereg mikroorganizmów chorobotwórczych. Należą do nich przede wszystkim bakterie, grzyby i wirusy. Ich usunięcie sprawia, że powietrze wydostające się z klimatyzacji jest znacznie zdrowsze i przyjemniejsze, w tym również ma lepszy zapach. Dlatego też serwis klimatyzacji powinien obejmować czyszczenie i dezynfekcję, pozwalającą na skuteczne i całkowite wyeliminowanie drobnoustrojów.

Kontrola szczelności i połączeń

Profesjonalny serwis klimatyzacji Katowice oferuje swoim klientom także ocenę stanu wszystkich elementów składowych systemu. Pozwala to na eliminację już na początkowym etapie różnych nieszczelności i miejsc, które mogłyby powodować niechcianą zmianę temperatury, ale też przyczyniać się do przyspieszenia wzrostu zanieczyszczeń.

Regulacja ciśnienia i parametrów pracy

Wydawać by się mogło, że każde urządzenie do klimatyzacji sterowane jest dołączonym pilotem i to w zupełności wystarcza. Tak naprawdę jednak, aby praca odpowiadała temu, co zadajemy na pilocie, niezbędna jest dobra regulacja połączeń, pozwalających na współpracę urządzeń. Możliwość zbadania i regulacji parametrów pracy klimatyzatora również można znaleźć w ofercie Clima Line.

By admin