Nawet jeśli nasza księga telefoniczna jest wypełniona doszczętnie, na pewno nie mamy numerów telefonu do wszyściutkich ludzi, jacy przebywają w naszej dzielnicy. Nierzadko zastanawiamy się więc, kto dzwoni, jeżeli na ekranie komórki pojawia się nieznana kombinacja liczb. Zwykle w tego typu momentach po prostu odrzucamy telefon, bo nie chcemy kontaktować się z nieznajomymi osobami. Mimo wszystko jeżeli obcy nam numer zadzwoni ponownie, zapragniemy sprawdzić, jaka osoba może być jego posiadaczem. Jak więc to sprawdzimy?

Nie powinniśmy od razu biec na komisariat, skoro w końcu nie zawsze obce telefony tworzone są przez oszustów. Czasem nieznany numer telefonu będzie należeć do człowieka z naszej paczki znajomych, jaki po prostu kupił nowy aparat telefoniczny albo zmienił dotychczasowego operatora. A jeżeli posiadamy dojście do sieci, sami sprawdzimy na spokojnie, kto dzwonił. Musimy po prostu wklepać nieznany numer telefonu do sprawdzonej strony szukającej lub od początku zrobić użytek z witryny, która zajmuje się testowaniem i opisywaniem różnych numerów. To ona właśnie pokaże nam samym, co to za numer i do kogo on raczej należy. Wtedy sami ustalimy, czy chcemy odebrać dziwne połączenie.

Zwykle jednak możemy odbierać nawet tego typu niepokojące telefony. Jeśli bowiem nie wiemy, czyj to numer, możemy przez przypadek odrzucić telefon przyjaciela, jaki chce naszej porady.

By admin