Źródło: https://magsteron.pl/

S7-200 to jeden z najpopularniejszych sterowników PLC firmy Siemens, pracujący w systemie automatyki SIMATIC. Urządzenia z tej serii wyróżniają się modułową konstrukcją oraz kompaktowymi gabarytami, przez co są wyjątkowo uniwersalne i praktyczne. Sterowniki należące do tej grupy produktowej stopniowo zastępowane są systemami bardziej nowoczesnymi, ale wciąż należą do wyjątkowo cenionych elementów automatyki. Kompleksową ofertę rozwiązań dedykowanych tej serii posiada Magsteron.

Jakie zastosowania i parametry ma sterownik SIMATIC S7-200 Siemens?

SIMATIC S7-200 Siemens jest sterownikiem wykorzystywanym przede wszystkim w obszarze systemów obróbczych, maszyn montażowych i linii produkcyjnych. Urządzenie należące do tej serii nie tylko ułatwia programowanie i realizowanie różnych operacji, ale też podnosi wydajność przeprowadzanych procesów i niweluje ryzyko awarii na etapie ich realizacji. Podstawę systemu stanowią jednostki centralne, które występują w licznych konfiguracjach. Wszystkie CPU posiadają zwartą budowę i dużą funkcjonalność, pozwalając na dowolne przetwarzanie aplikacji i programów w czasie rzeczywistym. Jednostki sterownika dysponują zintegrowanymi wejściami i wyjściami, a także dają możliwość stosowania modułów rozszerzających ich funkcjonalność.

Możliwości konfiguracyjne

Sterowniki z tej serii mogą być zasilane napięciem 24 V DC lub 230 V AC. W zależności od modelu jednostki CPU liczba wbudowanych wejść oraz wyjść jest różna. PLC standardowo montuje się na szynie DIN 35 mm, podobnie jak dedykowane moduły. Każda jednostka centralna pozwala na podłączenie określonej ilości modułów. Na wyposażeniu znajduje się wskaźnik z diodami LED, który informuje o diagnostyce i statusach pracy. Sterownik może posiadać dwa lub jedno złącze komunikacyjne, zwiększające możliwości programowania sprzętu oraz współpracy z innymi PLC lub zewnętrznymi urządzeniami – np. modemami, panelami HMI, czytnikami kodów kreskowych czy komputerami osobistymi. Jednostka centralna posiada również gniazdo pamięci zewnętrznej, pozwalające na archiwizację danych i transfer programu. Pojemny kondensator daje możliwość podtrzymania danych w pamięci. Informacje mogą być przechowywane nawet przez 70 godzin po utracie zasilania, bądź też do 200 dni przy wykorzystaniu zewnętrznej baterii.

By admin