W Internecie można znaleźć wiele informacji na temat tego, jak segregować śmieci w domu. Ale nie zawsze jest jasne, co należy zrobić z odpadami, które wydają się trafiać do jednego z dwóch lub więcej pojemników. Czy nie powinniśmy poddawać wszystkiego recyklingowi? A co z plastikiem? Czy mogę wrzucić cały papier do jednego pojemnika? Czy szkło jest tylko na specjalne okazje?

 

Informacje o tym wszystkim mogą być mylące, dlatego postanowiliśmy raz na zawsze wyjaśnić, co należy robić z różnymi rodzajami odpadów. Oto główne zasady:

 

– Jeśli widzisz etykietę z zielonym lub niebieskim trójkątem, wrzuć ją do kosza na śmieci. Możesz również spróbować oddać do recyklingu pojemniki bez etykiet, ale nie zawsze może się to udać; maszyny sortujące nie przepuszczą ich, jeśli będą niewyraźne, a niestety nie ma sposobu, by wzrokiem stwierdzić, które z nich są wystarczająco wyraźne.

– Jeśli nie ma etykiety, a pojemnik ma plastikowe okienko (czyli na zewnątrz jest coś przezroczystego), wrzuć go do plastikowego kosza.

– Jeśli nie jesteś pewien, czy powinieneś coś oddać do recyklingu, zadaj sobie pytanie, czy byłbyś skłonny kupić kolejny taki pojemnik, jeśli jeden się zepsuje lub zużyje, ponieważ prawdopodobnie będzie wykonany z tego samego rodzaju materiału. 

 

Podobne artykuły znajdziesz na stronie uporzadkowane.pl

 

By admin