Soda oczyszczona, ten biały proszek, którego używamy, aby ciasta rosły, ma wiele innych zastosowań wokół domu! Proszek jest bazą i pochłania zapachy, co czyni go idealnym do czyszczenia szafy. Posyp trochę na swój dywan przed odkurzaniem i ciesz się czystymi, pachnącymi dywanami. Spróbuj posypać trochę na swoje zasłony, aby je zdezodoryzować. Możesz również użyć sody oczyszczonej jako dezodorantu w lodówce, stawiając pudełko na półce. Soda oczyszczona pochłonie złe zapachy z lodówki i pozostawi ją pachnącą świeżością!

 

Soda oczyszczona jest również świetna do utrzymania czystego odpływu. Wsyp 1 kubek sody oczyszczonej do odpływu, a następnie wlej kubek octu. Reakcja chemiczna spowoduje pęcherzyki powietrza, które będą się tworzyć i pomogą oczyścić zatory. Możesz wlać wrzącą wodę do zlewu, jeśli chcesz być przyjazny dla środowiska!

 

Soda oczyszczona jest często używana do usuwania plam z kubków do kawy lub herbaty, wymieszaj dwie łyżki sody oczyszczonej z wystarczającą ilością wody, aby uzyskać pastę, pocieraj pastę na plamę i pozwól jej usiąść na 15 minut, a następnie umyj jak zwykle.

 

Więcej inspiracji znajdziesz na stronie cityislife.pl

 

By admin