W sztuce kolaż odnosi się do wykorzystania kawałków materiałów do stworzenia nowego dzieła. Słowo kolaż pochodzi od francuskiego słowa „kleić”. Kolaż może być stworzony poprzez sklejenie znalezionych przedmiotów, takich jak skrawki papieru lub tkaniny, fragmenty starych fotografii lub strony wyrwane z książek. Najbardziej znanym przykładem jest prawdopodobnie Guernica Picassa.

W fotografii odnosi się do wykorzystania wielu zdjęć i obrazów do stworzenia jednego obrazu. Aby zrobić kolaż fotograficzny, bierzesz wiele zdjęć i układasz je na komputerze lub drukujesz na papierze fotograficznym. Kiedy skończysz ze wszystkimi zdjęciami, możesz powiesić swój kolaż na ścianie lub umieścić go w ładnej ramce.

Kolaże można przekształcić w wydruki artystyczne, drukując je na papierze archiwalnym (np. Luster), a następnie umieszczając w ładnej ramce. Kolaże są świetnym prezentem dla przyjaciół i członków rodziny, którzy się wyprowadzili i chcą pamiętać o dobrych czasach, które mieli, gdy mieszkali w Twojej okolicy. Są to również świetne sposoby na upamiętnienie specjalnych wydarzeń, takich jak dzień ślubu czy rocznica!

 

Podobne artykuły znajdziesz na stronie teamowi.pl

 

By admin