Jednym z najbardziej praktycznych powodów nauki języka obcego jest to, że pomaga on w zapamiętywaniu. Stoi za tym nauka: nasze mózgi są przystosowane do kategoryzowania rzeczy, a umiejętność podzielenia słów na kategorie „takie same” i „różne” w językach, którymi posługujesz się regularnie (jak np. Twój pierwszy język), ułatwia rozróżnianie słów w innych językach. Im więcej słów w języku obcym potrafisz skategoryzować jako różne, tym łatwiej będzie Ci się ich nauczyć.

 

To również sprawia, że masz więcej możliwości w świecie. Jeśli mieszkasz w okolicy, gdzie jest wielu ludzi, którzy nie mówią w Twoim ojczystym języku, umiejętność płynnego posługiwania się innymi językami może otworzyć przed Tobą mnóstwo drzwi. Ponadto, mówienie w wielu językach jest natychmiastowym bodźcem do rozmowy, co może sprawić, że wszelkiego rodzaju interakcje staną się łatwiejsze i przyjemniejsze!

 

Nauka innego języka może również poszerzyć twoje horyzonty – nie tylko różne kultury mają różne słowniki (co oznacza, że trzeba się nauczyć nowych słów), ale również mają różne sposoby patrzenia na świat, które mogą pomóc ci lepiej zrozumieć siebie i innych.

 

Ciężka praca nad nauką języka obcego to świetny sposób na otwarcie nowych możliwości i szans na sukces w przyszłości.

 

Podobne artykuły znajdziesz na stronie talkword.pl

 

By admin