Jeśli masz swędzącą, łuszczącą się skórę głowy, która powoduje również wypadanie włosów, prawdopodobnie cierpisz na łupież. Łupież jest powodowany przez grzyb zwany Pityrosporum ovale i jest bardziej powszechny niż myślisz. Według Mayo Clinic, „łupież dotyka około połowy ludzi w pewnym okresie ich życia.”

 

Wizyta u lekarza może być jednym ze sposobów radzenia sobie z łupieżem. Twój lekarz prawdopodobnie przepisze Ci szampon przeciwłupieżowy. Szampony te zawierają składniki, które zwalczają grzyby powodujące łupież. Istnieje również wiele szamponów dostępnych bez recepty, ale mogą one nie być tak skuteczne jak te na receptę.

 

Istnieją jednak inne metody poza stosowaniem szamponów przeciwłupieżowych, które mogą pomóc w rozwiązaniu tego problemu. Jeśli chcesz, aby Twoje włosy znów wyglądały zdrowo i lśniąco, zacznij od zmiany produktów do stylizacji włosów. Powinnaś używać szamponów i odżywek przeznaczonych do włosów suchych, ponieważ nawilżają one skórę głowy i skórę wokół niej, a jednocześnie oczyszczają włosy. Możesz również spróbować zwiększyć ilość witamin C i E w swojej diecie, ponieważ witaminy te pomagają organizmowi utrzymać zdrowe komórki skóry i mieszków włosowych.

 

Więcej wskazówek znajdziesz na stronie bellaplace.pl

 

By admin