Piłka do ćwiczeń jest ciekawym i uniwersalnym narzędziem. Może być używana jako narzędzie fitness samodzielnie lub z pomocą innych urządzeń.

Piłka do ćwiczeń to nadmuchiwana piłka o średnicy zazwyczaj około 75 cm. Jej celem jest wyzwanie dla ciała w sposób, w jaki bardziej typowy sprzęt fitness nie może. Siedząc na piłce i kontrolując oddech, można wykorzystać masę własnego ciała, aby ćwiczenia były bardziej efektywne niż przy użyciu maszyn lub ciężarków.

 

Przy zakupie piłki do ćwiczeń jest kilka rzeczy, o których należy pamiętać. Po pierwsze, zawsze szukaj produktów wysokiej jakości, takich jak te z Domyos lub Gaiam , ponieważ są one wykonane z wysokiej jakości PVC i będą trwać znacznie dłużej niż tańsze alternatywy. Ponadto, wybierając rozmiar, warto pamiętać, że Twój wzrost i waga mają duże znaczenie! Piłka, która jest dla Ciebie za mała, nie zapewni wystarczającej stabilności przy niektórych ćwiczeniach i może potencjalnie zbyt mocno obciążyć mięśnie pleców. W tym przypadku lepszy będzie nieco większy model. Poza podstawowymi ćwiczeniami, takimi jak przysiady i wypady (które polecam wypróbować z piłką do ćwiczeń), istnieją również różne ćwiczenia zaprojektowane specjalnie z myślą o kręgosłupie. 

 

Więcej informacji znajdziesz na stronie womactive.pl

 

By admin