Jest kilka podstawowych rzeczy, o których należy pamiętać, dbając o skórę dziecka:

 

Pierwszą i najważniejszą rzeczą jest upewnienie się, że skóra dziecka jest czysta. Oznacza to mycie jej wodą z mydłem. Oznacza to również pranie ubrań, które nosi, ponieważ dzieci mogą przenosić brud ze swojej skóry na tkaniny swoich ubrań.

 

Drugą ważną rzeczą jest nawilżanie. Dzieci mają naprawdę wrażliwą skórę i zawsze należy ją nawilżać po kąpieli lub prysznicu. Istnieje wiele różnych rodzajów środków nawilżających, ale większość z nich to balsamy, które są produkowane specjalnie dla niemowląt.

 

Balsamy występują w różnych formach: niektóre zawierają olejki, inne alkohol, a jeszcze inne nie zawierają żadnych płynów. Oleje są dobre dla suchej skóry, ale upewnij się, że nie używasz ich zbyt wiele, ponieważ dzieci mogą się łatwo poparzyć. Alkohol jest zły dla skóry, ponieważ zbytnio wysusza naskórek (zewnętrzną warstwę) skóry, co powoduje, że łatwo pęka i łuszczy się, pozostawiając skórę dziecka bezbronną. Jest to również bardzo nieprzyjemne uczucie, jeśli zdarzy Ci się dotknąć go ręką lub przetrzeć oczy przed zmyciem balsamu (co zawsze powinnaś zrobić).

 

Podobne artykuły znajdziesz na stronie momstyle.pl

 

By admin